Metin Akpınar Cumhurbaşkanlığı Seçimi ‘Hakkında Bükemediğin Bileği Öpeceksin’ Sözlerini Kullandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Türkiye’nin gündeminde yani 7’den 70’e herkesin dilinde bir süredir yalnızca seçimler yer alıyor. 2023 Genel Seçimleri’nde Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması ile herkes sonucun ne olacağını sabırsızlıkla bekliyor. Gündemin en önemli konusu olan seçim hakkında ünlü sanatçılardan da pek çok yorum geliyor. Bu isimlerden biri de MEtin Akpınar.

Gündemin en önemli konularından biri olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde ünlü isimler katıldıkları programlarda yorumlarını paylaşıyor. Bu isimlerden biri de usta sanatçı Metin Akpınar.

14 Mayıs Seçimleri’nde milletvekili tercihleri sonlanırken ve parlemento üyeleri belirlenirken, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı’nı seçmek için 28 Mayıs’ta yeniden sandık başına gidilecek. Kafa TV YouTube kanalına konuk olan Metin Akpınar, seçimlerin ilk turuna yönelik yorumlarda da bulundu.

Metin Akpınar da öncelikli olarak parlamento seçim sürecine değinirken, muhalefetin Meclis çoğunluğunu elde edememesi dolayısıyla hayal kırıklığı yaşadığını söylüyor.

Metin Akpınar da Cumhurbaşkanı seçiminde de beklenilen oy oranının alınamadığını ifade eden muhalif seçmenler arasında yer alıyor. Kendisi bu konuda iktidarın başarısını vurgulayarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da baba metaforu görüldüğünü ifade ediyor.

Verilen oylara ve oranlara bakıldığında değişmeyen sonuçları değerlendiren Akpınar, “Seçmenin ideolojisini etkileyecek bir çalışma yapılamadı.” diyor.

‘Seçmenin ideolojisini etkileyecek bir çalışma yapılamadı bunun neticesinde de gene lidere yönelen, ona sığınan, alışık olduğu baba metaforunun da etrafında birleşmeye neden oldu.’

Seçim gecesi deprem bölgelerinden AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüksek oranda oy gelmesi sosyal medyada uzun bir süre konuşulmuştu. Akpınar bu konuda da “Millet İttifakı depremzedelere sadece vaat veriyordu. Oylarını iktidara vermeleri gayet normal.” diyor.

’11 ilde büyük bir yıkım oldu. Bu şehirleri tekrar ayağa kaldırabilecek kişinin Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin yapabileceği inancı oluştu. Çünkü o bölgede hemen inşaat çalışmaları başladı. Millet İttifakı depremzedelere sadece vaat veriyordu. İktidar orada çalışmalara çoktan başlamıştı. Oylarını iktidara vermeleri gayet normal.’

Sözlerini 28 Mayıs’ta elde edilebilecek sonuçlar doğrultusunda devam ettiren Metin Akpınar, muhalefetin beklediği sonucu alamaması durumunda yapılması gerekenler için “Sabredip sonuca katlanmak zorundayız.” diyor.

‘Başarısızlık olduğunda sabredip sonuca katlanmak zorundayız. Milleti hor görme, yok sayma şansımız yok.’

Olasılıklardan bahsederek açıklamalarını tamamlayan Akpınar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi yeniden kazanması durumunda “Bükemediğin bileği öpeceksin.” diyerek sözlerini noktalandırıyor.

‘Eğer seçmen oyu kullanıp seçimini yapmışsa bükemediğin bileği öpeceksin başka çare yok.’

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Metin Akpınar Cumhurbaşkanlığı Seçimi ‘Hakkında Bükemediğin Bileği Öpeceksin’ Sözlerini Kullandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir