Eski Set Arkadaşı Mehmet Lider, Şahan Gökbakar’a Namuslu Vatansever Pozu Kesme Diyerek Twitter’ı Karıştırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Recep İvedik serisinin yazarı ve yönetmeni ünlü oyuncu Şahan Gökbakar’ın son dönemdeki Twitter paylaşımları sık sık magazin gündeminde karşımıza çıkıyor. Twitter hesabında siyasi yorumlar yaparak herkesin tepkisini çeken Gökbakar, bu sefer de eski rol arkadaşı Mehmet Önder’in hedefine takıldı. Önder, Gökbakar için, ‘Burada namuslu vatansever pozu kesme!’ dedi.

Şahan Gökbakar son dönemlerin en çok konuşulan isimleri arasında. Özellikle 3,8 milyon takipçisi olan Twitter hesabında yaptığı siyasi yorumlar herkesçe eleştirilen konular arasında.

Biliyorsunuz ki kendisi bir başladı mı önünü arkasını alamıyoruz yorumlarının. İyisiyle kötüsüyle pek çok eleştirisi var. Kimileri Gökbakar’ı bu eleştirilerde haklı bulurken, kimileri üslubunun ve tavrının son derece yanlış olduğunu vurguluyor.

Bu olaylardan bir tanesi de Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu için Twitter hesabına yazdıkları olmuştu. Gündemi takip ediyorsanız Hayko Cepkin’den tutun pek çok isme kadar bu tavrına eleştiride bulunulmuştu.

Gökbakar;

‘Bir kere kağıttan okuma işini kenara bırak.

Bu söylediklerini ilk turdan önce söyleyecektin.

Senin videona terörist montajlayıp mitingde oynatan iktidara aynı şekilde defalarca söyleyecektin. Teröristle kim işbirliği yapıyor, ne diyorsunuz siz diyecektin!

Şimdi yapman gereken, hemen bakanları açıkla. HEMEN!

10 milyon üstü sığınmacıyı yollayacak adamı iç işleri bakanı olarak açıkla. Kim olmalı çok belli…

Açlıktan, yoksulluktan kırılan bu halkı ve bu bitmiş ekonomiyi konuş. Nasıl toparlanacak, bu ülkenin değerli ve YENİ! isimlerini açıkla. Kriz kapıda. 

Adalet ve Eğitimi kim toparlayacak isim ver…

Bırak artık kağıttan jenerik cümleler okumayı! İsim ver, takımını açıkla, harekete geç!’ yazdığı bir paylaşım yapmıştı.

Ardından yazar Enver Aysev, ‘Arkadaşınızla mı konuşuyorsunuz Şahan? Talimat veren bu dil, bu şımarıklık, son günlerde biraz siyasal meselelere merak sardınız diye, yaşça sizden büyük ve belki gelecek hafta cumhurbaşkanı olacak, milyonları temsil eden birine böyle seslenme hakkını, haddini verir mi? İçtenlikle laubalilik arasında ince çizgi vardır, size dost tavsiyemdir; sosyal medya gücüne, popüler kültür ününe kapılmayın.’ cevabını vermişti. 

Fakat Gökbakar bu duruma karşı da öfkelenmiş ve bunun ardından yeni paylaşımlar yapmıştı.

Sonrasında ilk turda Cumhurbaşkanı adayları arasında olan Sinan Oğan’ın kendi adını yanlış telaffuz etmesinden dolayı bir paylaşımda bulunmuştu.

‘Sn.Sinan Oğan benim adımı vererek kendisini linç ettiği mi söylemiş. Gerçi  Şaban Gökbahar demiş🤣🤣 ama canı sağolsun.Şaban da güzel.Beni kastettiğini düşünüyorum.😄 Bir tweetimde neden aday olduklarını anlamıyorum minvalinde yazmıştım. Bu ilk tur sonucunu görünce çok net anladım. Yanlış anlaşıldıysam kusuruma bakmasın. Tebrik ediyorum👏 

@DrSinanOgan’

Bunun ardından Sinan Oğan ise Gökbakar’ın söylemlerine tepkisiz kalmayarak adını yanlış telaffuz ettiği için özür dilemişti. 

‘Şahan bey isminizi yanlış telafuz ettiğim için özür dilerim. Sizin de hakkımızı teslim ettiğiniz bu twitinizi çok önemsiyorum. Selamlar.’

Durumlar bu şekilde seyrederken, daha önce Şahan Gökbakar’la ortak projede rol almış Mehmet Önder, Gökbakar’ın bir paylaşımını alıntılayarak kendisine tepki gösterdi.

Şahan Gökbakar ise kendisine karşı yazılan saldırgan tutumdaki bu paylaşımlara cevap vermek yerine Önder’i engelledi.

Gökbakar’ın paylaşmış olduğu bir Tweet’in ekran görüntüsünü alan Önder, “Burada namuslu vatansever pozu kesme, senin ne olduğunu anlatsam insan içine çıkamazsın.” dedi.

Şahan Gökbakar: ‘Ülkesindeki durumdan ve gençlerden bahsederken gözleri dolan, YÜREĞİ VATAN SEVGİSİYLE DOLU EKONOMİSTLERİMİZ VAR. Bu insanlar mı terörle yan yana? Bu bilgili insanlar ekonomiyi kurtarsın diyenler mi terörist? MİLLİ VE MUHAFAZAKAR KARDEŞİM VATANI İÇİN DERTLENENDEN TERÖRİST OLUR MU?’

Mehmet Önder: ‘Bak Şahan, seninle aynı filmde oynadık, kardeşin yönetmendi, senin dışında kimse parasını alamadı, bilmiyorsun zannedip sana söyledim meğer emekçilerin hakkını sen ve kardeşin yiyormuşsunuz, burada namuslu vatansever pozu kesme, senin ne olduğunu anlatsam insan içine çıkamazsın.’

Bu durumun üzerine Şahan Gökbakar tarafından sorun yaşayan insanlar Mehmet Önder’e mesaj atmaya başladı. Önder ise paylaşımın altında bu mesajları yayınladı.

‘Şahanzeler ve Şahansavarlar yazıyor dünden bu yana, tebrik ve teşekkür ediyorlar, insanlar bıkmış Şahan ve namuslu vatansever pozu kesen diğerlerinden, anladığım kadarıyla bu ülkede önce bu balonları patlatmak gerekiyor. 

Mağdurlardan biri de bir mimar, buyurun;’

Gökbakar hakkında şikayetler gelmeye devam ederken Mehmet Önder, elindeki tüm paylaşımları dökmeyi sürdürdü.

‘Şahan gibi dürüst ve vatansever geçinen balonlara dair pek çok şikayet geliyor, uygun olanları paylaşmaya devam edeceğim.’

Fakat Şahan Gökbakar, kendisiyle münakaşa içine girmektense engellemeyi ve muhatap olmamayı tercih etti.

Önder bunun üstüne yine sinirlenip, ‘Bir yanlışlık varsa düzelt, iftira ise dava et ama kaçma, mert ol! 

@sgokbakar’ dedi.

Fotoğrafçı Alper Tüydeş’in Şahan Gökbakar ve kardeşi Togan Gökbakar hakkında yaptığı paylaşımların ekran görüntülerini paylaştı.

‘Şahan’ın köylüleri bile dolandıracak seviyede bir şahıs olduğunun anlaşılması için paylaştıklarım yeterlidir sanırım, bundan sonra namus ve vatan dersi vermeye kalkarsa yüzüne çarpın lütfen, tabi yüzünü bulunabilirseniz :)

@alpertuydes’

Tweet serisini detaylı incelemek isteyenler için:

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eski Set Arkadaşı Mehmet Lider, Şahan Gökbakar’a Namuslu Vatansever Pozu Kesme Diyerek Twitter’ı Karıştırdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir