Steam’de Oyunlar Artık Satın Almadan Evvel Fiyatsız Denenebilecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Steam demolar haricinde oyunları satın almadan deneyebileceğimiz yeni bir sistemi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bundan böyle fiyatı bazen binlerce TL’yi bulan oyunları satın almadan önce sınırlı bir süre için deneme şansına sahip olacağız.

“Steam zaten oyunları 2 saat oynadıktan sonra iade hakkı sunuyor, bunun farkı ne?” derseniz hemen anlatalım.

Steam’de kullanıcılar bundan öncesinde yalnızca satın aldıkları oyunları deneyip oyun süreleri 2 saati geçmediği koşulda iade işlemi başlatabiliyorlardı. Bu durum fiyatları yüzlerce lira olan oyunları satın almak  ve üstüne bir de para iadesi beklemek zorunda bıraktığı için haliyle kullanışsızdı.

Bundan sonrasında ise böylesi bir işleme gerek kalmayacak. Steam’in yeni ücretsiz oyun deneme sistemi ile oyunlar satın almadan da denenebilecekler.

Kimi oyunlar artık Steam üzerinden ücretsiz deneme imkanı sunacak. Tek yapmamız gereken ise oyun sayfasına giderek deneme sürecini başlatmak olacak.

Sistemin temelleri ise daha öncesinde Dead Space Remake ile atılmıştı.

Oyunculara oyunu bir buçuk saat deneme imkanı sunan Dead Space Remake bu süre boyunca oyuncuyu oyun içerisinde tamamen serbest bırakarak keşfetme imkanı sunuyordu.

Steam’in ücretsiz oyun deneme özelliğinin hangi oyunları kapsayacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Bu özelliğin her oyun için kullanıma açılacağını düşünmek pek gerçekçi değil zira pek çok bağımsız oyun halihazırda epey kısa sürebiliyor. Geliştiricilerin isteğine bırakılması kuvvetle muhtemel sistem buna karşın oyuncuları mutlu edecek gibi görünüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Steam’de Oyunlar Artık Satın Almadan Evvel Fiyatsız Denenebilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir