Milletvekili Adayına Kendi Sandığından Oy Çıkmadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şanlıurfa’da bağımsız milletvekili adayı Abdülkadir Aslantaş’a oy kullandığı sandığı sandıktan hiç oy çıkmadı. Aslantaş, 3 sandık için itirazda bulundu.

14 Mayıs Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne dair sandık kurullarının kararları ve tutanaklarına karşı rutin itiraz süreçleri sürüyor. Seçim tutanakları ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerinin uyuşmadığı pek çok sandığa itirazlar sürerken, Şanlıurfa’da da benzer bir durum yaşandı.

Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Adayı Abdülkadir Aslantaş, Karaköprü ilçesinde bulunan Ayşe Kaman Okulu’nda oy kullandı. Ancak seçim sonrası oy kullandığı sandıkta kendisine oy çıkmadığını gördü.

Üç sandığa itiraz etti

Abdülkadir Aslantaş

Gazete Duvar’dan Fatma Keber’in haberine göre, Aslantaş’ın ilk defa girdiği seçimlerde kendisine 2192 oy çıktı. Kendisine ulaşan ıslak imzalı tutanaklarda Bozova’da bulunan iki sandığının birinde 491 oy, diğerinde ise 277 oy aldığını söyleyen Aslantaş, YSK verilerinde bu oyların görülmediğini belirtti. Aslantaş, kendi oy kullandığı sandığa ve Bozova’daki iki sandığa itiraz ettiklerini belirtti. 

‘Eğer Bozova’da bu kadar oyum kayıpsa daha fazla destek gördüğüm ilçelerde çok daha fazla oyum kayıp demektir” diyen Aslantaş “Demokratik bir ülkede yaşıyoruz ama demokratik bir ortamda seçim olmadı” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milletvekili Adayına Kendi Sandığından Oy Çıkmadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir