Kulis: Minimum Fiyat Artırımı Seçim Öncesi Açıklanabilir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı seçiminde 2. tur beklenirken adaylar yeni ekonomik vaatler ile seçmenin karşısına çıkacak. Kulislerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temmuz ayını işaret ettiği asgari ücrete yapılacak zammı erkenden açıklayabileceği konuşuluyor. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu öncesi seçmene yeni ekonomik vaatler sunması bekleniyor. 

Ekonomim’den Hüseyin Gökçe’nin haberine göre kulislerde bu süreçte ücretli kesime ve çiftçilere hangi mesajların verileceği konuşuluyor. Ücretli çalışanların yarıya yakının asgari ücretli olması veya bordrolarının asgari ücretten gösterilmesi, yeni asgari ücretten beklentileri artırıyor. 

Yılbaşında aldığı ücret enflasyon karşısında yüzde 15.21 oranında gerileyen ücretli çalışanlar bir yandan asgari ücrette artış beklerken, asgari ücretin üzerinde gelir elde edenler ise ocak ayında olduğu gibi paralel bir ücret artışı bekliyor.

Seçim öncesi ilan edilebilir

Seçimin ikinci tura kalmasıyla birlikte belirsizlikten şikayetçi olan iş dünyası şimdi de asgari ücretin 28 Mayıs’tan önce belirlenip belirlenmemesine takılmış durumda. Her ne kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sürecinden önce asgari ücretin temmuz ayında yeniden ele alınacağını belirtse de kulislerde geçerlilik tarihi temmuz ayı olsa bile seviyesinin seçim öncesi ilan edilebileceği konuşuluyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, seçimden önce katıldığı bir TV programında asgari ücretin 500 dolara karşılık gelen bir seviyede belirleneceğini söylemişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kulis: Minimum Fiyat Artırımı Seçim Öncesi Açıklanabilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir