‘Akşener’in Sessizliği’ne İlişkin Dikkat Çeken İddialar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hükümete yakın Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük ve Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcan, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in sessizliğine ilişkin dikkat  çeken iddialar ortaya attı. 

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk turda rakibi Recep Tayyip Erdoğan’ın farklı biçimde gerisinde kalması, İYİ Parti’de moralleri bozmuş gözüküyor.

Seçim gecesinden bu yana pek açıklama yapmayan Meral Akşener’in bu sessizliği özellikle hükümete yakın gazetecilerin üzerinde durduğu önemli bir konu.

Son olarak Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük ve Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcan, Meral Akşener’in sessizliğine dikkat çekerek kulislerde konuşulan ikinci tur hamlesini paylaştı.

Cem Küçük TGRT Haber’deki yayınında, “Birinden şöyle bir şey duydum, dedikodu da olabilir, güvendiğim birinden duydum. İkinci turda Meral Akşener’in seçmenine ‘siz istediğiniz gibi karar verebilirsiniz’, diyeceği söyleniyor” dedi.

Daha sonra söz alan Ahmet Sözcan ise buna benzer iddiaların kulislerde konuşulduğunu belirterek şunları söyledi: “Dikkatimi çeken bir nokta Akşener ortalarda gözükmüyor, Kılıçdaroğlu’na ikinci bir tur için destek tweeti dahi atmadı. Bu ben demiştim tavrının bir tezahürü.”

Bana gelen bilgiler de şu yönde; İYİ Parti seçmeni ikinci tur için sandığa gitmeyebilir, gitse de Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyebilir.’

Seçim öncesi Altılı Masa’nın 3 Mart’ta yapılan toplantısında Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına itiraz eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, masadan kalkmıştı.

Akşener daha sonra Belediye Başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı formulü ile ikna edilerek masaya döndürülmüştü.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘Akşener’in Sessizliği’ne İlişkin Dikkat Çeken İddialar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir