Cezaevinden Konuşan Cihan Kolivar: ‘Silivri Soğuk Diyorlar, Ama Hiç Soğuk Değil’

cezaevinden-konusan-cihan-kolivar-silivri-soguk-diyorlar-ama-hic-soguk-degil-YjuvR5ID.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Ekmek Üreticileri Sendikası Genel Başkanı Cihan Kolivar, katıldığı bir televizyon programında “Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir. Bizim toplum ekmekle doyduğu için böyle 20 sene başında yöneticiler duruyor” ifadeleri üzerine tutuklanmıştı. Cezaevinden konuşan Cihan Kolivar, ‘Kimse korkmasın, söyleyeceğini söylesin. Silivri soğuk diyorlar, ama hiç soğuk değil’ dedi.

‘Ben sadece kendi milletime değil hiçbir millete aptal demem’

Evrensel’den Meltem Akyol’un haberine göre, Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, Habertürk’te bir programa katıldı. Geçen ağustos ayında 210 gram ekmeğin 2,5 liraya satıldığını anlatan Kolivar, “Madem ekmeği doğal gıda maddesi sayıyorsunuz, ki ben öyle saymıyorum. Ben öyle saymıyorum, ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir” demesi üzerine sözü sunucu tarafından kesildi. 

Yayının ardından hedef olan Kolivar, ‘Türk milletini alenen aşağılama’ suçlaması ile gözaltına alındı. Kolivar, ‘cumhurbaşkanına hakaret’ten tutuklandı ve Silivri Cezaevine konuldu.

‘Türk milletini alenen aşağılama’ suçlamasıyla gözaltına alınıp “Cumhurbaşkanına hakaret”ten tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar ile avukat Tugay Bek, Silivri Cezaevinde görüştü. 

Kolivar’ın “Ben Karadenizli bir Türk’üm, kendi milletimle gurur duyarım. Ama ben insanı severim, insanları milletlerine göre de ayırt etmem. Ben sadece kendi milletime değil hiçbir millete aptal demem” dediğini anlatan Bek, “Televizyondaki açıklamayı incelemediler baktılar ki halkı aşağılama diye bir niyet yok, bir tweet bulup bunu ‘cumhurbaşkanına hakaret’e çevirdiler. Geçen mart ayında birisi cumhurbaşkanın diplomasından bahsetmiş ben de ‘olsa dükkan senin’ demişim. Bu ‘hakaret’ dedikleri. Beni neye göre yargılıyorlar, anayasaya göre mi, Cumhurbaşkanının anayasasına göre mi?” ifadelerini kullandı.

‘Silivri soğuk diyorlar, ama hiç soğuk değil. Benim evde kalorifer yanmıyor burada yanıyor’

Kolivar’ın sağlık sorunları olduğunu da paylaşan Bek, “12 defa anjiyo olmuş, bypass ameliyatı olmuş. Şaker hastası. 3 gündür insülin kullanamıyormuş. Bugün verileceği söylenmiş ancak henüz verilmemişti biz görüştüğümüzde” dedi.

Kolivar’ın kendisine söylediği son sözleri aktaran Bek, “Diyor ki ‘benim üzerimden gündem değiştiklerini düşünüyorum. Kimse korkmasın, söyleyeceğini söylesin. Silivri soğuk diyorlar, ama hiç soğuk değil. Benim evde kalorifer yanmıyor burada yanıyor” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

reklam
reklam
Giriş Yap

MİNİMUM MAGAZİN ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin