Annesi Tarafından Yıllarca Kilitli Odada Tutulan Sekiz Yaşındaki Kızın Akılalmaz Hikayesi

annesi-tarafindan-yillarca-kilitli-odada-tutulan-sekiz-yasindaki-kizin-akilalmaz-hikayesi-VeqCHSHf.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Almanya’da yaşayan sekiz yaşındaki bir kız çocuğu, bir yaşından beri annesi, büyükannesi ve büyükbabası tarafından kilitli bir odada tutuldu. Haberin ayrıntıları içeriğimizde…👇

Kaynak: https://www.theguardian.com/world/202…

Almanya’da yaşayan ve adının ‘Maria’ olduğu söylenen sekiz yaşındaki kız çocuğunun henüz bir yaşına basmadan annesi tarafından kilitli bir odaya kapatıldığı ve senelerce orada tutulduğu ortaya çıktı.

Küçük kız, son yedi buçuk yılının çoğunu, Köln’ün doğusundaki bir kasaba olan Attendorn’da büyükanne ve büyükbabasının evinde kilitli bir odada geçirdi.

Yetkililer, 23 Eylül’de odadan çıkartılan kızın muayenesinde, fiziksel kötü muamele veya yetersiz beslenme belirtisine rastlamadıklarını söyledi.

Küçük kız muayene sırasında hiç orman görmediğini ve hiç arabaya binmediğini anlattı. Ayrıca yetkililer, küçük kızın konuştuğunun ve yürüyebildiğinin ancak merdivenleri kendi başına zar zor çıkabildiğinin de altını çizdi.

Kızın neredeyse tüm hayatı boyunca neden kilitli tutulduğu belirsizliğini koruyor. Annesi, büyükannesi ve büyükbabası polis sorgusu sırasında cevap vermeyi reddetti.

Kız doğmadan önce annesinden ayrılmış olan baba, çocuk yaklaşık altı aylıkken arabasının ön camında bir not bulduğunu ve notta eski eşinin çocukla birlikte İtalya’ya taşınacağını yazdığını söyledi.

Bu yılın temmuz ayında yetkililer, şu anda sekiz yaşında olan çocuğun yıllarca büyükanne ve büyükbabasının evinde kilitli kaldığı söylentisi hakkında polise bilgi verdi.

Çocuğun nerede olduğu araştırıldı. İtalyan polisi kadın ve çocuğun hiçbir zaman orada ikamet etmediğini doğruladı. Polis, mahkeme kararıyla, büyükanne ve büyükbabanın evine gidip, çocuğu buldu.

Çocuğun annesi, büyükanne ve büyükbabası hakkında reşit olmayan birine kötü muamele nedeniyle soruşturma açıldı. 47 yaşında olduğu bildirilen anne, 10 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

reklam
reklam
Giriş Yap

MİNİMUM MAGAZİN ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin