KIVILCIM KALAY KİMDİR?

kıvılcamkalay2
Abone Ol
Daha Fazla

AZAR KIVILCIM KALAY: “HAYATINDAKİ ADIMLAR İÇİN BİR GÜN DEĞİL BUGÜN BAŞLA”

‘Türkiye Büyüyor Projesinin’ sponsorlarından KIVILCIM KALAY Ankara’da yaşamakta. Aslına bakarsanız edebiyat mezunu olamayan Kıvılcım HANIM İngilizce işletme mezunu. Yazarlığa başlayış hikayesini bizler için anlattı.

“HAYATIM BOYUNCA YAZI YAZMAK İSTEDİM. AMA KISMET OLMADI.”

Ben hep yazmak isterdim. Ama bir türlü kısmet olmazdı. Bilirsiniz Türkiye’de yazarlık çok para kazandıran bir meslek sayılmaz ya… O yüzden yazarlığı sonradan bir hobi olarak seçmeyi tercih ettim. Ertelediğimiz şeyler vardır, yazarlıkta benim için öyle bir şeydi. Ama en sonunda kısmet oldu başladım. İlk kitabım denemeydi, ikinci kitabım roman, roman yazmak biraz daha zor tabii… İkinci kitapta mutlaka bir yaşanmışlık var. Ama onun üzerine kurgu yapıyorsunuz. Okurların hayatlarından kesitler var. Benim arkadaşlarımdan, kendimden var. Güzel geri dönüşler aldım. Şimdilik 2 kitabım var ama 3. kitap yolda. Birinci kitabımın adı ‘Kendinden Kaçan Kadın’, ikinci kitabım adı ise ‘Beş Kadın Tek Cehennem’…

“BEN KADIN OLDUĞUM İÇİN KADIN FİGÜRÜ BİR ADIM ÖNDE”

Ben kadın olduğum için sanırım kadın figürü önde. Kendi duygularımı daha iyi anlatacağımı düşündüm. Empati kurmak daha kolay oldu bu noktada. Üçüncü kitapta yine aşk var tabii, ilişkiler var. Şiddette var. Şiddet gören erkeklerde var günümüzde, sadece kadınlar değil. Kitaplarımdaki mesaj hayatındaki adımlar için bir gün değil bugün başla… Ben kitap yazmaya doğum günümde başladım. Artık hayallerimi ne zaman gerçekleştireceğim, bu doğum günümde kendime bir ödül vermeliyim dedim, Kitap fikri bu şekilde ortaya çıktı. Yazarken ilham aldığım şeyler duyduğum hayat hikayeleri olabilir. Okurlarımdan gelen yorumlar beni etkiler.

“BAZEN SENARYOLAŞTIRDIĞIM ŞEYLER OLABİLİYOR”

Bazen biraz senaryolaştırdığım şeyler olabiliyor. Ama duygusal kısımları ben acı çekerken daha çok yazıyorum. Ben İskender Pala’da okurum, Elif Şafak’ta okurum, klasiklerden de okurum yani her türlü yazarı okurum. Ben kitap yazmak isteyenlere öncelikle kitapevlerini iyi araştırmaları gerektiğini söylerim. Çünkü bu çok ciddi bir sorun. Kitap yazmak için bir dosya oluşturuyorsunuz ve herhangi bir kitapevine gidiyorsunuz. Kitapevi sizden ücret talep edebilir bu ücret karşılığında kitabınızı kitapevlerinde bulamayabilirsiniz. O yüzden yaptığınız sözleşmeyi çok dikkatli okuyun. Benim kitabım çıksın da ne olursa olsun demeyin. Sonra kitabınızı yayınevlerinde göremeyebilirsiniz.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

reklam
reklam
Giriş Yap

MİNİMUM MAGAZİN ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin